sprejem v dom

Postopek sprejema v Zavod se prične z oddajo Prošnje za sprejem in premestitev v institucionalno varstvo, kateri morajo biti  priložene obvezne priloge kot je zdravniško mnenje o zdravstvenem stanju, staro največ mesec dni, izjava o (do)plačilu storitve s strani tretje osebe.

Upravičenci do storitve institucionalnega varstva za starejše so osebe, starejše od 65 let, z različnimi starostnimi oziroma zdravstvenimi težavami. Po Zakonu o socialnem varstvu so upravičenci do socialnih storitev državljani Republike Slovenije, ki imajo stalno prebivališče  Sloveniji ter tujci, ki imajo dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji.

Oddano prošnjo obravnava Komisija za sprejem, premestitev in odpust. Če komisija na podlagi popolne prošnje uporabnika in priložene dokumentacije ugotovi, da uporabnik izpolnjuje pogoje za sprejem in je upravičen do storitve, ki jo izvaja zavod, ga uvrsti na seznam čakajočih za sprejem. Komisija ob obravnavi prošnje tudi ugotovi, katera vrsta oskrbe bo za uporabnika potrebna, glede na njegovo zdravstveno in socialno stanje, razvidno iz prošnje za sprejem in prilog. Če komisija ugotovi, da uporabnik po predpisih o socialnem varstvu ni upravičenec do storitve ali zavod ne izvaja storitve,  ki jo potrebuje, zavod o zavrnitvi prošnje izda odločbo.

Sprejem v Zavod se opravi v skladu z dogovorom s socialno delavko, praviloma od ponedeljka do petka. Ob sprejemu socialna delavka sprejme stanovalca in osebe, ki ga spremljajo ter stanovalca in svojce seznani s prostori in bivanjem v Zavodu ter jih pospremi v sobo. Seznani jih z osnovnimi določili Hišnega reda in o izvajanju posameznih vrst oskrbe, zdravstvene nege in o merilih za razvrščanje stanovalcev v posamezne vrste oskrbe, ter načinom plačevanja storitev v Zavodu. Socialna delavka jim izroči izvleček hišnega reda ter cenik storitev, ki se izvajajo v domu. S sprejemom v Zavod pridobi stanovalec pravico do primerne nastanitve, prehrane, oskrbe, zdravstvene nege, storitev fizioterapije ter delovne terapije v skladu z normativi in standardi.

Stanovalec prinese ob prihodu v Zavod:

-          oblačila  in osebno perilo,

-          primerno obutev,

-          pribor za osebno higieno,

-          vse ortopedske pripomočke, ki jih je pridobil že doma,

-          urejeno kartico zdravstvenega zavarovanja,

-          zdravila in inkontinenčne pripomočke, ki jih že ima doma,

-          zdravstveni karton.

Po dogovoru s socialno delavko lahko prinese tudi radio , televizijo, dodatno pohištvo, stenske slike. Stanovalec v dvoposteljni sobi se mora o tem dogovoriti tudi s sostanovalcem.

V zavodu ponujamo 64 kapacitet. Od tega je 28 enoposteljnih ter 18 dvoposteljnih kapacitet. Vse sobe imajo lastno kopalnico in sanitarije.

Za vse dodatne informacije je socialna delavka Zavoda dosegljiva preko telefona ali maila.